Малин — фінансово самодостатнє місто, але… – МАЛИН СЬОГОДНІ

Малин — фінансово самодостатнє місто, але…

Міський голова Олексій Шостак узяв участь у засіданні регіональної платформи, організатором якого є обласне відділення Асоціації міст України. На заході, який відбувся у прес-центрі Житомирської міської ради, були присутні народні депутати від Житомирської області, очільники міст обласного значення та об’єднаних громад.

Повідомляє сайт МАЛИН СЬОГОДНІ посилаючись на офіційний сайт Малинської міської ради.

Присутні обговорили нагальні проблеми місцевого самоврядування. Обласними представниками АМУ у вигляді презентації було проведено аналіз фінансового стану Житомирської області.

Так, загалом наша  область наряду з Івано-Франківською, Рівненською, Тернопільською та Дніпропетровською( на відміну від нашого міста, яке  є лідером в області) займають  останні позиції у рейтингу областей України по фінансовій самодостатності.

З девֹяти новостворених об’єднаних громад лише одна (Іршанська) є спроможною. Інші ж, на жаль,  — дотаційні. Та й у держави не вистачає коштів на фінансування власних повноважень. Як наслідок,  в області недофінсовані охорона здоров’я, профтехосвіта, пільгове перевезення, відшковуванні різниці в тарифах.  По цій причині лише по місту Житомиру додаткове навантаження на бюджет у 2017 року складає 488, 8 млн. грн. Не краща ситуація і в інших містах — усі вони змушені вирішувати державні проблеми власними бюджетами . Це звісно суттєво гальмує їх розвиток. Заборгованість по державним пільгам і субсидіям виливається на 1 травня 2017 року у суму 1657,8 млн. грн.

Приємно, що на кінець року, в окремих містах, серед яких і Малин,  є залишки коштів, вклади по депозитах. Все це — умовно вільні кошти. Вони зароблені протягом року і можуть бути використані на розробку нових проектів, утеплення садків та шкіл, модернізацію господарства тощо. То чи справедливо говорити «на верхах», що громади неефективно господарюють і час  вже додатково навантажити їх новими фінансовими обов’язками?

До слова, Малин ще пам’ятає торішню напругу з профліцеєм, коли закони змінювалися, а фінансового підгрунтя до них не було передбачено. Постійно існували загрози невиплати до кінця року заробітної плати бюджетникам, які фінансуються не з міського, а з державного бюджету.

…Міські голови та очільники громад ділилися наболілим, надавали пропозиції. Зокрема, Сергій Сухомлин, очільник Житомира, з яким тісно співпрацює Малин, повідомив наступне. Активність їхніх профспілок (освітньої та медичної) та поїздки до Києва принесли позитив: на заробітну плату з державного резервного фонду буде додатково виділено кошти. Тож усім профспілкам треба бути дієвішими — це беззаперечний позитив.

Міський голова Малина Олексій Шостак закликав очільників громад бути активнішими та вирішувати проблеми разом. Для прикладу він навів свою нещодавну поїздку за сприяння нардепа Павла Дзюблика до столиці з питань формування госпітальних округів. Якщо із західних областей на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я  було багато міських голів, то від Житомирщини — він один.  Хіба всіх усе влаштовує? Чи в області немає у цьому напрямку проблем?

Очільник Малина звернув увагу на те, що потрібно звертати увагу на  законопроекти, особливо ті, що стосуються місцевого самоврядування. Бо саме з мовчазної згоди «низів» часто приймаються закони, що нівелюють, або й шкодять інтересам громад. І приємно, що саме Асоціація міст України може надати правову, інформаційну підтримку, допомогти відстояти ту чи іншу позицію. Вона й зараз супроводжує частину суспільно значимих та важливих законопроектів…

За підсумками роботи регіональної платформи обласне відділення АМУ підготувало пропозиції народним депутатам від Житомирщини. Бо їх, як і очільників міст, сіл, селищ, громад, теж обирав народ. То ж кому, як не їм, допомагати вирішувати наші проблеми? Їх, як бачимо, вистачає, не лише у Малині чи Житомирі, а й загалом по області…

Джерело: МАЛИН СЬОГОДНІ

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Стелла из шоу «Холостяк-7» рассказала, был ли у нее секс с Дмитрием Черкасовым

Украинская секс-символ сделала заявление о своей ориентации

Интервью Ксении Собчак с Алексеем Навальным взорвало сеть: “Что Вы несете, Ксения?”

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Безвиз с ЕС: сколько нужно денег в сутки (ИНФОГРАФИКА)

ТАКОЖ ПОЧИТАЙТЕ ІНШІ НАДЗВИЧАЙНО ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

В Колумбии заработал секс-курорт в формате “все включено”

Блогеры становляться опаснее ИГИла и Гитлера

Почему мужчины не хотят встречаться с полными женщинами

Как снять головную боль за несколько минут?

Выбран самый красивый мужчина в мире

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

85-летняя модель: “Больше еды я люблю только секс!”

Назван самый сексуальный холостяк земли

Ученые приблизились к победе над смертельной болезнью

Девушку заставили похудеть почти на 100 килограмм

Крупнейший секс-скандал в истории США

Как заработать на “лайках” в Instagram

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

“Это так ужасно”, – принц Чарльз о браке с принцессой Дианой

Как заработать миллион, весьма необычные способы

Росіянин змінив стать заради дружини-лесбіянки

Человек-синтол остался без «рук-базук»

Иранка сделала 50 пластических операций, чтобы выглядеть, как Анджелина Джоли но что-то пошло не так

Непрекращающаяся эрекция захватила ирландскую деревушку

Китайский школьник похвастался трупом обезглавленной им матери перед друзьями

Ревнивая жена жестоко наказала любовницу мужа, напихав ей между ног жгучий перец

Никто не идеален: знаменитости, имеющие изъяны тела (ФОТО)

Мужчина изнасиловал, а затем и убил свою 3-недельную дочь

Leave a comment

Your email address will not be published.


*